20.09.2019, 18:00 – 21:00

Biznesmandala™- zaprojektuj swój biznes

Słowo “mandala” pochodzi z sanskrytu i oznacza “koło”. Gdy się rozejrzymy po świecie natury, wszędzie dostrzeżemy okręgi – od tarczy słońca, po kształt muszli czy wzór słoi na pniu drzewa. Linie proste w przyrodzie nie występują. Można projektować biznesy, pamiętając o tym, że jesteśmy częścią wszechświata, nie mniej niż drzewa i gwiazdy, i tak jak one, mamy prawo tu być. Zapraszamy wszystkie osoby, zainteresowane projektowaniem i rozwijaniem swoich biznesów, niezależnie od stopnia zaawansowania. Będziemy bawić się mastermandalą – złożoną z 7 zaprojektowanych przeze mnie mandal, służących jako pomoc w procesie projektowym. Uczestnicy dowiedzą się też jak można pracować z innymi kolistymi modelami, mandalą księżycową oraz kołem Dragon Dreaming, wywodzącym się z tradycji rdzennych ludów Australii.

Czas trwania: 3h
Inwestycja: 120 zł
Zapisy: https://evenea.pl/event/biznesmandala/

Agata Dutkowska
Z wykształcenia artystka i socjolożka. Facylitacji i zarządzania projektami uczyła się w Berlinie i w Kalifornii. Przez wiele lat pracowała jako międzynarodowa facylitatorka w programach wspierających lokalnych aktywistów i liderów. Od 2010 roku uczy biznes designu w ramach Latającej Szkoły, o której się czasem mówi, że jest biznesowym Hogwartem. Inicjatorka Latających Kręgów Miejskich, czyli spotkań dla osób, które chcą zarabiać robiąc to, co kochają. Lubi przebywać w towarzystwie wiedźm i studiuje ścieżki kobiet mistyczek.

21.09.2019, 11:00 – 15:00

Eliksir Mocy z Okoro

Podczas tych niezwykłych warsztatów każdy z nas będzie miał okazję stworzyć swój unikatowy eliksir na bazie terapeutycznych olejków eterycznych, esencji energetycznych i maceratów ziołowych. Uczestnicy wykreują Eliksiry, o pojemności 20ml, wibrujące szczerymi, żywymi intencjami.

Motywem przewodnim warsztatu jest temat płodności, odnosi się on do matronki wydarzenia – bogini Mokosz.

Płodność bezpośrednio łączy się z kreacją Wszelkiego Stworzenia, w naszym ciele ma ona miejsce w naszym łonie i połączona jest z czakrą podstawy oraz sakralną. Tam właśnie kształtuje się człowiek, dokładnie tak samo jest z pomysłami. Płodne środowisko to miejsce wibrujące miłością, zaufaniem i szacunkiem do Życia. Na Warsztacie OKORO połączymy się z tym miejscem, naszą łąką gotową do penetracji Życia. Poczujemy czym jest energia seksualna potrzebna do aktu stworzenia i stworzymy wspólnie Eliksir, który zawibruje naszym prawdziwym pragnieniem.

Czas trwania: 4h
część teoretyczna: wpływ olejków eterycznych i esencji, medytacja w ruchu i autorska praca z ciałem
część praktyczna: tworzenie Eliksiru Mocy
Inwestycja: 150 zł
Zapisy: okorotherapy@gmail.com
Ilość miejsc do 12 osób

22.09.2019, 11:00 – 16:00

Warsztaty tkackie dla początkujących z Tartaruga Studio 

Na tych kameralnych warsztatach stworzymy dekoracyjną tkaninę do powieszenia na ścianie. Nad wydarzeniem czuwać będzie Bogini Mokosz, matronka tkactwa i przędzalnictwa.

Podczas pięciogodzinnych warsztatów nauczymy się robienia robienia pasków, skosów i „chmurek” z puszystej czesanki na prostej tkackiej ramce. Porozmawiamy o tym jaki wpływ na wygląd tkaniny ma napięcie osnowy i wątku. Wypróbujemy różne techniki splotów, popilnujemy równego brzegu, zobaczymy najbardziej estetyczny sposób wykańczania tkaniny dekoracyjnej i poznamy tajne tkackie triki Tartaruga. Wyjdziemy z nową pasją i własnoręcznie zrobioną tkaniną dekoracyjną gotową do powieszenia 🙂

Czas trwania: 5h
Inwestycja: 250 zł
Zapisy: contact@tartarugastudio.pl

Tartaruga to łódzka pracownia tkacka, która powstała ze wspólnej pasji dwóch przyjaciółek, miłośniczek rzemiosła i wyjątkowego wzornictwa. Na co dzień powstają w niej współczesne kilimy i tkaniny dekoracyjne. Każdy produkt jest wykonywany ręcznie przy użyciu tradycyjnych rzemieślniczych przyrządów i technik. Wełna używana w procesie produkcji pochodzi z recyklingu lub z polskich, zrównoważonych hodowli owiec. Tkaniny Tartarugi powstają z poszanowaniem środowiska i praw pracowników.

22.09.2019, 11:00 – 13:00 

Warsztat suchych bukietów z Folkisz 

Zapraszamy na warsztaty z tworzenia współczesnego suchego bukietu złożonego z kłosów zbóż i własnoręcznie zrobionych papierowych kwiatów z okazji Święta Plonów.

Święto Plonów to ludowe święto połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych, przypadające w okresie równonocy jesiennej. Zainspirowani tradycją zapraszamy Was – dzień przed równonocą, 22 września w niedzielę – do wzięcia udziału w wyjątkowym warsztacie, w ramach którego stworzymy przepiękny bukiet przepełniony naszą wewnętrzną intencją.

Nasze kompozycje zadedykowane będą bogini Mokosz, prasłowiańskiej bogini, kojarzonej z Matką Ziemią, wszelkim urodzajem i plonami.

W ramach warsztatu poznacie tajniki bibułkarstwa czyli tworzenia kwiatów z włoskiej krepiny. Tradycja tej sztuki sięga końca XIX wieku. Ludowe suche bukiety nawiązują do tradycji dożynkowych w czasie, których dziękowano bogom za plony i proszono o jeszcze lepsze w przyszłym roku.

czas trwania: 2,5h
Inwestycja: 90 zł
Zapisy: https://evenea.pl/event/suchebukiety/

Folkisz to autorski projekt Anny Ruleckiej-Beliny, którym nawiązuje do tradycji i zwyczajów sztuki ludowej. Przywraca on do życia zapomnianą sztukę̨ bibułkarstwa i pokazuje ją w zupełnie nowej, nowoczesnej odsłonie. Ania jest pasjonatką folkloru, absolwentką Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Antwerpii oraz Historii Sztuki na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Współpracowała z magazynami Kubuk, Usta, Weranda czy Zwykłe Życie. Tworzy dla wielu polskich i zagranicznych marek.

22.09.2019, 16:00 – 18:30 

Kosmiczna medytacja bogiń 

Być czy mieć? Czy Bogini musi wybierać? Jak łączyć te dwie sfery w zgodzie ze sobą? Jak otworzyć się na boga…ctwo wewnątrz i na zewnątrz? Jak łączyć szczęście duchowe i materialne? Jak pielęgnować wewnętrzną iskrę i błysk w oku? Jak rozpoznawać potrzeby wewnętrznej bogini? Jak znajdować odwagę i determinację do kreowania życia, które jest jej marzeniem? Jak łączyć artyzm i biznes? Jak łączyć intuicję i kalkulację? Jak dbać o przyjemność na poziomie duszy, umysłu i ciała?

Odpowiedz sobie na te pytania wspólnie z uczestniczkami warsztatu Kosmiczna Medytacja Bogiń.

Wszystkie jesteśmy Boginiami. W każdej z nas płynie energia Mokoszy. Mokosz to słowiańska Wenus, bogini płodności i wszelkiego urodzaju.

Warsztat czerpie z tradycji zwoływania kobiecych kręgów. Składa się z powitania oraz części inspiracyjnej i refleksyjnej. Uczestniczki siadają lub kładą się w kręgu na przyniesionych przez siebie matach. Dzielą się intencją – marzeniem na poziomie osobistym i zawodowym. Prowadząca dzieli się inspirującymi trendami w biznesie i samorozwoju na świecie. Następnie uczestniczki bujają w obłokach na skrzydłach własnych intencji. Prowadząca poprzez otwierające pytania inspiruje je do refleksji nad kluczowymi aspektami ich intencji. Na koniec grupa dzieli się wrażeniami i zdobytymi wglądami.

Czas trwania: 2,5 h

Inwestycja: opłatą za uczestnictwo w warsztacie jest zakup dowolnej cegiełki w akcji crowdfundingowej, wspierającej wydanie „Kosmicznej Księgi Duszy” -> www.ksiegaduszy.pl

Zapisy: i@inzpirea.com, ilość miejsc ograniczona (12 osób) – decyduje kolejność zapisów.

Dress code: tak, abyś czuła się bosko!

Co zabrać: matę, coś do picia, kocyk – jeśli jesteś zmarzluchem

Aga Smektała
Absolwentka Zarządzania Międzynarodowego CEMS MIM na stołecznej SGH i Bocconi w Mediolanie. Przez 8 lat związana z LVMH – Moët Hennessy Louis Vuitton, największym koncernem dóbr luksusowych. W 2013 roku założyła Ambasadę Inspiracji, aby promować kreatywność, przedsiębiorczość i samorozwój. W 2016 zdecydowała się zrobić roczną przerwę od życia zawodowego. Efektem wolnego czasu jest napisana „Kosmiczna Księga Duszy”. Obecnie pod marką INZPIREA oferuje usługi edukacyjne i kreatywne dla biznesu.

23.09.2019, 18:30 – 21:00

Równonoc z KosMoc / PRAGNIENIA

Równonoc jesienna to czas kiedy słońce wchodzi do znaku Wagi. W tym dniu dzień równa się z nocą. Zbieramy plony, przygotowujemy się na zimę, zaglądamy do wnętrza siebie.

Wagą rządzi Wenus – bogini ziemskiej, fizycznej miłości, sztuki, piękna i wartości. Dlatego właśnie tego dnia, przyjrzymy się naszym wartościom. Sprawdzimy, co tak naprawdę ma dla nas znaczenie. Co jest ważne?
Czemu chcemy poświęcać swój czas i uwagę?
Czemu nadajemy wartość?

Zapraszam Cię w podróż do wnętrza siebie, by poczuć, czego w tym momencie pragniesz i potrzebujesz.
Za czym tęsknisz?
Co wywołuje w Tobie głęboki spokój?

Ta podróż odbędzie się w tańcu.
Tańcu, który jest tajemnicą, zabawą, poddaniem i zaufaniem. Roztańczymy ciało, by rozluźnić umysł i poruszyć to, co do tej pory było zastygłe. Poczuć to, co pozostawało w ukryciu. Będziemy tańczyć, by usłyszeć głos naszego ciała.

Udamy się również w podróż poprzez medytację prowadzoną, podczas której zaproszę Cię jeszcze głębiej, by odkrywać w sobie jakości, informacje i podpowiedzi, które tego magicznego dnia, zechcą się nam ukazać.

Warsztat jest otwarty dla kobiet i mężczyzn.
Zabierz ze sobą wygodne ubranie, matę, koc i coś do picia.

Czas trwania: 2,5 h
Inwestycja: 90 zł
Zapisy: https://evenea.pl/event/rownonockosmoc/

Kasia Bartoszewicz
Jak na zodiakalną Rybę przystało, kocham świat magii, wyobraźni i tajemnic. Głęboko wierzę i doświadczam tego, że to właśnie nasze ciało jest jedną z największych tajemnic, jakie możemy odkrywać w podróży, zwanej życiem. Ciało, które uczy nas czuć i pozwala doświadczać. Które każdego dnia zaprasza, by ufać i słuchać jego głosu. Po 12 latach pracy jako pielęgniarka, stworzyłam KosMoc – przestrzeń, która łączy astrologię, taniec i przyjemność. Trzy aspekty obecne w moim życiu od lat, dzięki którym odkrywam siebie coraz głębiej i głębiej.
Razem z przyjaciółmi współtworzę Fundację Ogród Kreacji. Prowadzę Cosmic Dance, pracuję z ciałem, uczę astrologii, czaruję głosem i każdego dnia odkrywam swój rytm.