Sama ekspozycja nie będzie składać się jedynie z wielopoziomowej analizy historycznych bohaterek. Publiczność także będzie ją tworzyć, bezpośrednio dokładając się do zaistniałych już narracji. Podczas warsztatów towarzyszących wystawie uczestnicy będą mogli podzielić się swoimi opowieściami i stworzyć własne herstoryczne światy. Wystawie będą towarzyszyć warsztaty prowadzone przez:

  • Katarzynę Katę i Wiktora Łosia
  • Annę Rulecką
  • Monikę Drożyńską

To ludzie tworzą ziemię – muzyczny storytelling

prowadzący Kasia Kata i Wiktor Łoś
Literatura i dawne opowieści pełnią funkcję terapeutyczną – są odzwierciedleniem rzeczywistości, umożliwiają identyfikację z bohaterami, przeżywanie autentycznych emocji podczas czytania, co wpływa na naszą sferę poznawczą i emocjonalną. Tym razem prowadzący warsztaty zaproszą uczestników do podzielenia się własnymi historiami i prywatnymi narracjami.

11.30-14.00 grupa dzieci (max 10 osób)
15.00-17.30 grupa dorośli (max 10 osób)

zapisy: warsztaty@zapytajmokoszy.pl

Uwijcie mi rózgę! – warsztaty bibułkarskie

prowadząca Anna Rulecka

Ten zapomniany obiekt plastyki obrzędowej jakim jest rózga weselna nabiera nowego, bardzo współczesne znaczenia. Przy pomocy włoskiej krepiny, drewna, metalu oraz innych osobistych materiałów stworzymy własnoręcznie wykonany amulet. Warsztaty przywołują mocno kobiecą wspólnotowość poprzez kultywowanie rzemiosła i poszukiwanie własnych rytuałów przejścia.

12.00-14.00 (max 8 osób)
zapisy: warsztaty@zapytajmokoszy.pl

Wyhaftuj się

prowadząca Monika Drożyńska

Wyhaftuj się to projekt dokumentujący złość techniką hafu ręcznego na tkaninie. Działanie ma formę otwartą, odbywa się w formie spotkań przy stole, który jest ustawiany w przestrzeniach publicznych miast. Każdy przechodzień może usiąść i wyhaftować swoją złość. Od 2011 roku wyhaftowało się ponad 2 tysiące osób w Europie i Azji, a projekt prezentowany był w ramach wielu wystaw w Polsce i zagranicą.

15.00-17.00 (grupa otwarta)

zapisy: warsztaty@zapytajmokoszy.pl